XVII edycjia Konkursu Łasucha już za nami

,,Słodka chwilka w wielkim formacie miodem i mlekiem płynąca"
XVII edycjia Konkursu Łasucha już za nami ....

12 maja 2016 roku w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia
Praktycznego w Pszczelej Woli odbył się pyszny ,,Konkurs Łasucha" podczs któego uczniowie wykonywali desery o motywie bajkowym. Nie było to jedyne utrudnienie dla zawodników – mieli oni zastąpić cukier miodem a także wykorzystać produkty mleczne.
Pięrwszą  nagrodę dla zwyciezców ufundowali Wójt Gminy Strzyżewice Jan Andzrzej Dąbrowski
 i Dyrektor Zespolu Szkoł Rolniczych CKP w Pszczelej Woli Mirosław Worobik.
Fundatorami kolejnych nagród byli:  Piekarnia- Ciastkarnia Małgorzata i Grzegorz Kuna, Wojewodzki Związek Pszczelarzy w Lublinie, Spółdzielnia Pszczelarska Apis w Lublinie, Okręgowa Społdzielnia Mleczarska w Bychawie, Firma Osmofrost,  Kiosk Spożywczo- Przemysłowy Anna Janiszewska, Urząd Marszłkowski w Lublinie. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy od  Lubelskiej Izby Rzemielśniczej za promowanie produktów i potraw regionalnych.
Konkursowi towarzyszyły pokazy barmańskie prowadzone przez Pana Jakuba Kaczkowskiego z firmy Air Show Flair oraz pokazy kuchni włoskiej. Te ostatnie prowadzili uczniowie naszej szkoly którzy byli na stazu we Włszech w ramach programu ERASMUS +.
    Obrady jury były bardzo trudne poniważ poziom konkursu byłbardzo wysoki i wyrównany.
Nagrodę Wójta Gminy - mikrofalę -zdobła Marta Wachowska uczenica klasy IIIa gimnazjum za ,,Podwieczorek u kapelusznika". Nagrodę  Dyrektora Szkoły – robot kuchenny- otrzymała Karolina Bukowska z klasy IIa Technikum Żywienia za ,,Gumisiowy las". ,, Marchewkowe pole" Patrycji Flis i ,,Pszczółka Maja " Pawła Kępy  zajęły II miejsce. Trzecią nagrodę zdobyła ,,Królewna Śnieżka'" - Kacpra Kuny. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody od sponsorów.
Wydarzenie połączone było z 20- leciem Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

Teresa Chwała
Anna Szcześniak