Wycieczka IIIb TŻiUG i IIIc TK

Twierdza Zamość zdobyta

W dniu 23 maja klasa III b Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych i klasa IIIc Technikum Kelnerskiego pod opieką Pani Ewy Wachowskiej i Małgorzaty Wieleby uczestniczyła w wycieczce do Zamościa. Podczas wyjazdu uczniowie zwiedzili Zamość. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiedziała historię miasta. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Rotundę, Bastiony, Furtę Wodną, Starą Bramę Lwowską, Nadszaniec bastionu VI, Nową Bramę Lubelską, Starą Bramę Lubelską, Arsenał, Bramę Szczebrzeską, Rynek Solny, Rynek Główny, Rynek Wodny, Katedrę oraz Akademię Zamojską. Po długim i wyczerpującym zwiedzaniu młodzież zjadła obiad na zamojskiej Starówce i po krótkim odpoczynku udała się do ZOO. Do Pszczelej Woli uczniowie wrócili zadowoleni i już planują kolejny wyjazd.