Sukcesy Bartka i Wioletty w powiatowym konkursie kulinarnym "Domowe Smaki"

Uczniowie Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego z Pszczelej Woli – Wioletta Żołynia z kl. III i Bartłomiej Kamiński z kl. II odpowiedzieli na zaproszenie Gminnego Centrum Aktywizacji Społecznej i Zawodowej z Nasutowa do konkursu kulinarnego "Domowe Smaki" – promującego lokalne tradycje i zwyczaje kulinarne. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zamieszkałych na terenie działania LGD "Kraina wokół Lublina". Konkurs trwał od 1 marca do 28 maja 2013 i składał się z dwóch etapów. W pierwszym należało przesłać przepis związany z tradycją rodzinną, a w drugim przygotować i zaprezentować potrawę podczas finału. Do drugiego etapu kapituła konkursu wyłoniła 15 uczniów ze szkół ponadpodstawowych.
Wioletta i Bartek jako laureaci I etapu uczestniczyli w dwudniowych warsztatach kulinarno-medialnych, podczas których doskonalili sztukę dekoracji potraw i stołów oraz zapoznali się z technikami skutecznej prezentacji i technikami medialnymi. Podczas finału w dniu 28 maja 2013 Wioletta zaprezentowała "Świąteczną zupkę", a Bartek "Pierogi z mgły", za które zdobył III miejsce w kategorii szkoły ponadpodstawowe i otrzymał w nagrodę tablet.

Anna Szcześniak

Źródło zdjęć: gcasz.nasutow.pl