Konkurs na najlepszą potrawę z ryb

W dniu 04.12.2011r. w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich odbyły się VIII Dożynki Rybackie. W konkursie na najlepszą potrawę z ryb uczniowie Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego naszej szkoły zaserwowali karpia w glazurze miodowo-orzechowej. Jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Radia i Telewizji Lublin oraz gospodarstw rybackich miało przed sobą trudne zadanie – spróbować i ocenić kilkanaście potraw przygotowanych przez restauracje, gospodarstwa rybackie i koła gospodyń wiejskich. Werdykt bardzo nas ucieszył. Zajęliśmy III miejsce w kategorii restauracje. W nagrodę otrzymaliśmy puchar ufundowany przez Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Krzysztofa Hetmana oraz komplet wysokiej klasy sztućców do ryb. Pragniemy serdecznie podziękować właścicielom Dworu Anna Państwu Annie i Kazimierzowi Gajek oraz Panu Witoldowi Mazurkiewiczowi za zaproszenie nas do udziału w konkursie.

Anna Szcześniak

Więcej zdjęć w galerii: Konkurs na potrawę z ryb (fot. Agata Chachuła)